מזונות ילדים

חוק מזונות ילדים

הורים שעוברים תהליכים של גירושין, חייבים לדאוג לנושאי מזונות ילדים. התהליך של פרידה אחרי תקופה ארוכה הוא כואב ביותר, לא רק לבני הזוג שעבר שנים ארוכות של חיים משותפים, כי אם גם ובעיקר לילדיהם המשותפים. אחרי הכל, הם חיים מספיק זמן ביחד כדי להביא ילדים לעולם ולהתרגל לרמת חיים מסוימת ועכשיו כל זה עומד להשתנות. לכן חשוב לדעת כיצד להגיע להסדר של תשלומי מזונות לילדים ברמה שתספק אותם ותביע שביעות רצון עבורכם ועבורם. באתר betterlaw עורכי דין בטש רוטנברג ושות’ ניתן לקבל שירות משפטי, הסתייעות בעורך דין ומגשרי גירושין שיכולים לסייע לכם בנושאי מזונות לילדים ברמה מקצועית ומתחשבת.

כמה עניינים בנושא מזונות ילדים

  • למה צריך לשלם מזונות? ברור שכאשר בני הזוג, שהתרגלו לרמת הכנסה משותפת יחד, נפרדים, אזי רמת החיים בהכרח משתנה שלא לטובה. כל אחד חי במקום אחר בדירה אחרת והם חולקים במשמורת מלאה או חלקית בהתאם למה שקבעו. מצב זה עלול להוביל לירידה ברמת החיים של הילד והחוק הישראלי אינו מוכן לאפשר זאת.
  • מזונות לילדים מבטיחים למעשה דאגה לרמת חיים מכבדת ומספקת לילדים ברמה בסיסית ומתקדמת באופן שלא יטלטל את עולמם ויסייע להם להמשיך לגדול, להתפתח ולצמוח במסגרת החדשה אליה נקלעו.
  • דמי המזונות משתנים בהתאם לפרמטרים שונים. גובהם משתנה בהתאם לרמת ההכנסה של ההורים ובעיקר ההורה שצריך לשלם את המזונות, רמת החיים שהתרגלו אליה לפני כן, הצרכים הבסיסיים של הילד וכמובן גילו.
  • ישנן כמה קבוצות גיל המשפיעות על גובה תשלום מזונות ילדים. הקבוצה הראשונה היא בין 0 ל6 שנים, הקבוצה השנייה היא בין 6 ל15 שנים, והקבוצה השלישית היא בין 15 ל18 שנים. הסיבה היא פשוטה, שכן הצרכים של הילד משתנים ככל שהוא נעשה בוגר ועצמאי יותר.

דמי מזונות ילדים – לדאוג לילדים ברמה הטובה ביותר

זה שאתם מתגרשים לא אמור להפריע ולפגוע בילדיכם, חלילה. אתם חייבים לדאוג קודם כל שהם מקבלים את התנאים הטובים ביותר להתפתחות. אתר betterlaw עורכי דין בטש רוטנברג ושות’ עומד לשירותכם ומציע מגוון מידע משפטי חיוני שיסייע לכם להבין את המצב ולהתמצא בחוק הישראלי בנושאים אלו. תוכלו לקבל ייצוג ושירות משפטי איכותי ומקצועי בנושאים מגוונים שונים בענייני משפחה ועניינים אחרים.

למאמרים נוספים באותו תחום

דמי מזונות ב-2023

גירושין הוא מצב שכיח למדי בימינו. על-פי סטטיסטיקות עדכניות כשליש מבין הזוגות הנשואים מחליטים בשלב כזה או אחר על פרידה ועל יציאה לדרך חדשה. באופן טבעי לפן הכלכלי יש משקל נכבד ביכולת לפתוח פרק חדש בחיים, ולכן דמי המזונות, כלומר הסכום המשולם מדי חודש, הם נושא מרכזי בכל הסכם גירושין. השפעת...

המשך קריאה
הפחתת מזונות

הפחתת מזונות ילדים הפחתת מזונות הוא נושא רווי מתחים הנערך במסגרת הסדרי הגירושין בין בני זוג עם ילדים. במסגרת החוק, במהלך הגירושין בין בני זוג תחת המסגרת של הרבנות הדתית יש חוקים וכללים בנוגע לדמי המזונות המשולמים לכל ילד, לאורך איזו תקופה הם ישולמו וכמה. אמנם דמי המזונות עלולים להשתנות עם הזמן...

המשך קריאה