הפחתת מזונות

הפחתת מזונות ילדים

הפחתת מזונות הוא נושא רווי מתחים הנערך במסגרת הסדרי הגירושין בין בני זוג עם ילדים. במסגרת החוק, במהלך הגירושין בין בני זוג תחת המסגרת של הרבנות הדתית יש חוקים וכללים בנוגע לדמי המזונות המשולמים לכל ילד, לאורך איזו תקופה הם ישולמו וכמה.

אמנם דמי המזונות עלולים להשתנות עם הזמן והם מושפעים מפרמטרים שונים בניתנים לשינוי, בעיקר בגלל צרכי הילד העלולים לעלות  לאורך השנים. שינוי של דמי מזונות, הפחתה שלהם או הגדלה שלהם זה נושא שיש לשקול אותו ברצינות שכן מדובר בסכומים גבוהים המושתים על אחד מבני הזוג. רוצים לדעת יותר על נושא זה ואחרים? דרך אתר ג'אסטיס תקבלו מידע משפטי הולם, מקצועי ומדויק.

איך להגיש תביע בנוגע אל הפחתת מזונות

  • תביעה לשינוי גובה המזונות, הפחתה או הגדלה, מתקבלת בשל שינוי נסיבות ממשי ומהותי שקורה לאחר הקביעה של ההסכם ביניהם או פסק הדין.
  • מה שנחשב לשינוי נסיבות מהותי לצורך זה, הינו דבר הקשור ליסודות מרכזיים הנמצאים בבסיס ההסכמה וההכרעה לגבי דמי המזונות המושתים בפסק הדין ושאושרו בידי בית המשפט.
  • אדם המשלם דמי מזונות ורוצה להפחית את גובהם שכבר נקבע בפסק הדין בבית המשפט, יצטרך ברוב המקרים להגיש תביעה לבית המשפט. זה קורה כיוון שעל פי רוב, הצד השני אינו מעוניין בהפחתה ספונטנית וינסה להתנגד לצעד זה.ללא הסכמה משותפת של שני הצדדים, אין ברירה אלא להגיש תביעה ולהביא את העניין להסדר משפטי.
  • עילה משמעותית לבקשה בנוגע להפחתת דמי המזונות הינה למשל שינוי שחל לרעה במצבו הכלכלי של משלם דמי המזונות, קרי האב, למשל – פיטורין מהעבודה, פיחות באיכות צורת העסקתו ומקרים כאלו. אז הוא יצטרך להגיש בסיוע עורך דינו תביעה מנומקת, מפורטת, מגובה בכל הראיות הרלוונטיות.

בקשה להפחתת מזונות

פרידה וגירושין הם נושאים כאובים ביותר, אך אין ברירה חייבים לפעמים לעבור אותם. הכאב הגדול בא לאחר שאחד מבני הזוג צריך לשאת בעול ההוצאות התופחות. אם אתם מרגישים שאתם חייבים להוביל מהלך של הפחתת מזונות, פנו אל אתר betterlaw  עורכי דין בטש רוטנברג ושות' או הזמינו דרכו את שירותיו של עורך דין לענייני משפחה וגירושין והוא כבר יסייע לכך בנושאים אלו.

למאמרים נוספים באותו תחום

דמי מזונות ב-2023

גירושין הוא מצב שכיח למדי בימינו. על-פי סטטיסטיקות עדכניות כשליש מבין הזוגות הנשואים מחליטים בשלב כזה או אחר על פרידה ועל יציאה לדרך חדשה. באופן טבעי לפן הכלכלי יש משקל נכבד ביכולת לפתוח פרק חדש בחיים, ולכן דמי המזונות, כלומר הסכום המשולם מדי חודש, הם נושא מרכזי בכל הסכם גירושין. השפעת...

המשך קריאה
מזונות ילדים

חוק מזונות ילדים הורים שעוברים תהליכים של גירושין, חייבים לדאוג לנושאי מזונות ילדים. התהליך של פרידה אחרי תקופה ארוכה הוא כואב ביותר, לא רק לבני הזוג שעבר שנים ארוכות של חיים משותפים, כי אם גם ובעיקר לילדיהם המשותפים. אחרי הכל, הם חיים מספיק זמן ביחד כדי להביא ילדים לעולם ולהתרגל לרמת...

המשך קריאה