מחשבון מזונות

חישוב מזונות

זוג שעומד להתגרש הרבה פעמים מוטרד בנושא המזונות, ובני הזוג מבצעים חישובים באמצעות מחשבון מזונות שהם מוצאים ברשת. חשוב מאוד לדעת שכל מקרה עומד לגופו וכל סיטואציה מצריכה הסתכלות רחבה על המציאות של בני הזוג וילדיהם על מנת לקבוע את החישוב המדויק, דבר שאין לו נוסחה מתמטית מדויקת כשלעצמו עם מחשבון בעל דרכי חישוב אחידות. יש כל מני פרמטרים המשפיעים על תוצאת החישוב של דמי המזונות, וצריך לתת להם התייחסות כל אחד בפני עצמו. באתר Better Law תוכלו לקבל מידע בנושא מחשבוני מזונות, על פי מה מחשבים אותם ובאילו מציאויות הם רלוונטיים לשימוש.

מחשבון מזונות - עד כמה הוא יכול לדייק?

מה מחשבון מזונות לוקח בחשבון על מנת לקבוע את הסכום

  • ראשית, נדבר על העניין החשוב מכל – הילדים. הם לא אשמים במצב שההורים הגיעו אליו, ועכשיו הם צריכים לשאת בתוצאות של המציאות החדשה. גירושין זה לא דבר קל, כל שכן על הילדים המופרדים מחיי משפחה יחד, ויתרה מזו, לא זוכים יותר לרמת החיים לה הם התרגלו עד כה. לכן, כאשר פונים אל לחשב מזונות יש לקחת בשיקול דעת רציני את רמת החיים הספציפית הדרושה לילדים על מנת לאפשר להם לגדול ברמת חיים סבירה ומאפשרת.
  • גיל הילדים הוא מכריע בנושא גובה התשלומים על פי המחשבון. ילדים קטנים ברוב הפעמים דורשים הוצאות אחרות שלא קיימות בילדים גדולים יותר. קבוצות הגיל המקובלות בחוק לעניין גובה המזונות הם 0-6, 6-15 , 15 – 18. במקרים מסוימים יחושב הגיל לפסיקת המזונות גם עד גיל 21.
  • רמת ההכנסה של בן הזוג שמשלם מזונות גם היא חשובה ביותר. החוק לא רואה בצורה עיוורת את המציאות, ולכן להכנסה של שני ההורים יש השפעה ניכרת על גובה המזונות שהם יצטרכו לשלם.

מחשבון מזונות ילדים – מחשבים איכות חיים לילדים

לא משנה באיזה מחשבון מזונות אתם תשתמשו, תמיד חשוב קודם כל לקרוא את החוקים, הכללים והתקנות בנוגע לדמי מזונות המופיעים בחוק שיכולים להשפיע עליכם ועל המצב הכלכלי שלכם. רוצים לדעת יותר? באתר Better Law, האתר המאגד בתוכו את כל המידע המשפטי הרלוונטי בישראל, תוכלו למצוא את המידע החיוני ביותר בנושאים של דרך חישוב המזונות על הצד הטוב ביותר.

למאמרים נוספים באותו תחום

משמורת ילדים - המלצות עדכניות

פרידה בין ההורים משפיעה כמובן באופן דרמטי על הילדים. הסוגיה המרכזית והרגישה ביותר היא המשמורת - זו המשפטית, הקובעת מי מקבל את ההחלטות לגבי גידול וחינוך הילדים, ועוד יותר מכך המשמורת הפיזית, כלומר איפה יימצאו הילדים לאורך השבוע. בנושא זה אנחנו עדים במאה ה-21 למהפכה של ממש: אם בעבר ברירת...

המשך קריאה
איך להבטיח חוזה גירושין שמשקף באמת את האינטרסים שלך?

ההחלטה להיפרד מבן/בת זוג אף פעם אינה קלה. כשיש גם ילדים בתמונה, היא הופכת לעוד יותר סבוכה, וגם רכוש רב שחלקו משותף וחלקו לא ממחיש את הכלל 'מרבה נכסים מרבה דאגה'. במציאות כזו נוצר קונפליקט פנימי בלתי נמנע כמעט - מצד אחד הרצון לסיים את מערכת היחסים ולפתוח דף חדש...

המשך קריאה