צוואות

אמנם מדובר בנושא מעט רגיש שקשה לדבר עליו, הן לנפטר והן לקרוביו. אך עריכת צוואה ברורה ומפורטת היא פעולה חשובה במיוחד. אחת הסיבות המרכזיות לחשיבות העניין, היא שאין איש יודע את יום מיתתו, ולא יוכל לדחות את חלוקת נכסיו לשאריו ללא סוף.

יתרה מכך, במרבית המקרים חולקי הירושה יהיו קרובים לא רק לנפטר, אלא גם זה לזה, כמו במקרה של מספר אחים. אך למרות הקרבה המשפחתית והנפשית, עסקי ממון היו מאז ומתמיד נושא מועד לפורענות בהקשר של ריבים ומחלוקות, גם בין אחים. על כן, טוב לבעל נפש להיוועץ בעורך דין מוסמך ומנוסה, שיסייע בניסוח נכון וקביל בבית המשפט, וישתדל למנוע חיכוכים בין אוהבים.

על המשרד:

משרד עורכי דין בטש רוטנברג, הוא משרד עם ענפי עיסוק רבים. מועסקים בו משפטנים ועורכי דין מהסוג הטוב ביותר, ובעלי המשרד, מאיה רוטנברג ובן בטש, הם בעלי ניסיון של יותר מעשרים שנה בתחום דיני המשפחה והירושה.

משרד עו"ד בטש רוטנברג מתעסק בין השאר בצוואות, חלוקה בין סוגי הצוואות השונות וכתיבתן על בוריין. הם מקדישים את מלוא המחשבה לצורך ייעוץ וייצוג משפטי, וגישור ופשרות בין הצדדים במידת הרצון והיכולת. הם בקיאים בהתמודדות מול קשיי החלוקה, סרבני ומתנגדי חלוקה, ומהווים מקור מידע של החוק ומימושו במציאות.

אז אם אתם מעוניינים לדאוג לקרוביכם לאחר מלאת מאה ועשרים שנים, גשו למשרד בטש רוטנברג, ויפה שעת אחת קודם.

עו"ד צוואה

כדי לקבוע אל מי הולכים הנכסים והרכוש שלנו לאחר מותנו וכיצד אלה עשויים להתחלק גם בין כמה יורשים, חשוב לערוך צוואה. במסגרת הצוואה תוכלו לקבוע מי ירש מה מהרכוש והנכסים שלכם, אם יש עסק אל מי הבעלות עוברת וכו'. עו"ד צוואה מסייעת בהפחתת הסיכון למלחמות ירושה והתנגדויות לצו ירושה לאחר מכן, כך שהמנוח יכול להיות רגוע בחייו ולדעת אל מי הרכוש שלו ילך לאחר מותו. לצורך הכנת צוואה מדויקת, כזו שתשקף את רצונו המדויק של מכין הצוואה וכן כזו שתהיה קבילה מבחינה משפטית, יש צורך לפנות לעורך דין מקצועי ומנוסה להכנת צוואות. לצורך כך תוכלו לפנות אל אחד מעורכי הדין המופיע באתר betterlaw עורכי דין בטש רוטנברג ושות’ שישמחו לסייע לכם בנושא.

החשיבות של עורך דין עבור עריכת צוואה:

על אף שהחוק אינו מחייב אותנו להיעזר בעורך דין כדי לבצע עריכת צוואה הרי שכדי שזו תהיה כבילה באופן ודאי בבית המשפט ותוכלו באמת להיות רגועים שאין מחלוקות בנוגע לאיך אתם רוצים לחלק את הנכסים והרכוש שלכם חשוב מאוד להיעזר בעורך דין מקצועי ומנוסה בתחום. צוואות שאינן ערוכות על פי החוק, עשויות להיפסל על ידי בית המשפט. עורך דין דיני משפחה המבין היטב בהכנת צוואות, ידע להכין את הצוואה והניסוח שלה בצורה מפורטת, מקצועית וטובה, גם אם מדובר בסעיפים מורכבים ומסובכים במקרה של כמה יורשים ורכוש רב. שימוש בעורך דין ימנע בעתיד סכסוכים במשפחה בנוגע לירושה, מחלוקות ופרשנויות שונות בנושא ועוד.

אילו סוגי צוואות קיימות?

  • צוואה באמצעות עדים – 2 עדים נוכחים בעת החתימה על הצוואה של אותו אדם שגם הוא וגם העדים חותמים על הצוואה שהיא אכן שלו ותקפה.
  • צוואה בפני הרשות – עריכת צוואה והחתימה עליה מתבצעת מול נוטריון שהינו בעל סמכות שיפוטית. בדרך כלל הצוואה תהיה בכתב, אולם המצווה יוכל גם לומר בקול את הצוואה שלו בפני הנוטריון.
  • צוואה בכתב יד – אדם הכותב את הצוואה בכתב ידו, עם תאריך וחתימה שלו על הצוואה.
  • צוואה בעל פה – הצוואה תקפה רק במקרה של סכנת חיים ממשית, במקרה כזה יאמר בעל פה את צוואתו בפני 2 עדים שירשמו בדיוק את מה שהוא אומר ויפקידו את המסמך אצל הרשם לענייני ירושות.

באתר המוביל betterlaw עורכי דין בטש רוטנברג ושות’, תוכלו למצוא חומר רב על נושא הצוואות, ונושאים נוספים, וכן רשימה של עורכי דין מובילים שיסייעו לכם בעריכת הצוואה.

עריכת צוואה

אם אתם זקוקים לשכור את שירותיו של עורך דין צוואה הגעתם למקום הנכון. לא כל מי שמתמחה בעריכת דין בעניינים פיננסיים של דיני ממונות, ניהול של עיזבונות, כתיבת צוואות ועוד עניינים הקשורים לירושה יכול לדאוג שתקבלו את המגיע לכם. דרך אתר betterlaw עורכי דין בטש רוטנברג ושות’ תוכלו למצוא רשימה מרשימה של עורכי דין מומחים ומקצועיים במיוחד שידאגו לכם שתזכו לקבל את הזכויות המגיעות לכם בכל ענייני עזבון, צוואות וירושה, או לחלופין תוכלו לשכור את שירותיו על מנת לדאוג לכתיבה וניסוח של צוואה מסודרת, ברורה ותקפה.

למה צריך לשכור את שירוי עורך דין צוואה

  • בשל הניסוח – טפסי צוואה אינם טפסים רגילים. עורך הדין המלווה אתכם ידריך אתכם בדרך כלל לכתוב את הצוואה על דף ועם עט, בנוכחות עדים, בשל העובדה שכתיבה בכתב ידכם מראה על חיבור אישי ואותנטיות, כך שלא תשכחו אף פרט בנוגע לירושה וליורשים.
  • על פי רוב, עורך דין צוואה ישכנע אתכם שלא להצהיר על הצוואה והירושה בעל פה, כיוון שכל דבר שבעל פה ואינו נכתב הוא בעייתי מבחינת החוק. יש כאן בעייתיות משפטית שמוביל לסיבוך בהליכי חלוקת הרכוש ליורשים ותוליד עיכוב רציני. כל דבר שנאמר בעל פה יכול להוביל לחוסר הסכמה ומחלוקת בעניין מה באמת נאמר ומה היה רצונו של המוריש. לכן החוק הוא בעל כללים ותנאים נוקשים על מנת שיהיה לצוואה כזו תוקף משפטי.
  • בכדי למצות זכויות היורשים – מי שמצפה להשיג חלק מתוך הירושה הכתובה בצוואה, צריך לבדוק את הנוסח בצורה דקדקנית מול רשויות המשפט וזאת על מנת לברר אם לא נפלה שום טעות בהבנה של רצון המוריש.

עורך דין לענייני צוואה

לא כל אדם מבין בנוסחים המשפטיים והחוקים של מדינת ישראל על בורים בכדי לדעת כיצד לפעול אל מול רשויות האכיפה והחוק בצורה מיטבית. רק פניה אל עורך דין מומחה ומוסמך מטעם אתר betterlaw עורכי דין בטש רוטנברג ושות’ יבטיח לכם איכות בלתי מתפשרת. בנוסף אתם תוכלו להעשיר את הידע שלכם בכל הנוגע לחוקים, זכויות ותקנות החוק במדינת ישראל דרך האתר. כך תהיו מוכנים לכל תרחיש.

התנגדות לצו קיום צוואה

צוואה החשודה כלא אותנטית גורמת באופן טבעי לעוגמת נפש של ממש אצל היורשים המרגישים כי זכויותיהם קופחו. הכלי המשפטי הרלוונטי במקרים אלה הוא הגשת התנגדות לצו קיום הצוואה. ההתנגדות מוגשת לרשם הירושות, תוך 14 ימים מהמועד שבו פורסם דבר הגשת הבקשה לקיום הצוואה (לאחר מכן ניתן להגיש בקשה לביטול הצוואה)....

המשך קריאה
בקשה לצו קיום צוואה

במקרים בהם אדם שנפטר הותיר אחריו צוואה, אשר קובעת במפורש ולפי רצונו וחתימתו כיצד יחולק עזבונו. בכדי לתת לצוואה תוקף, לאחר מותו נדרש להסדיר את העזבון באמצעות הגשת בקשה לצו קיום צוואה.  לצו לקיום צוואה תוקף מחייב להוראות הצוואה. צו זה הינו בעל תוקף של פסק דין, והוא מסדיר את אופן...

המשך קריאה
התנגדות לצוואה

אין ספק כי פטירת הורה היא אירוע מצער וכואב, אך בדרך – כלל היא אירוע שנלווית לו זכות קניין בחלק מהנכסים שהוריש לילדיו. זהו המקרה הרגיל והשכיח. אלא שלעיתים הכאב מתעצם כשהילד מגלה שהורהו נישל אותו מהירושה והנכס או הרכוש הוענקו לאדם אחר. אדם שחווה תרחיש כזה וודאי יודע שההתמודדות...

המשך קריאה

לייעוץ ראשוני עם צוות המומחים במשרדנו השאירו את הפרטים ונחזור אלכם בהקדם: