מעשה מגונה

משרדנו "בטש רוטנברג" הינו משרד עורכי דין העוסק במגוון תחומים משפטיים, וביניהם דיני משפחה, דיני ירושה, משפט פלילי, דיני עבודה, דיני תעבורה, משפט מסחרי אזרחי, דיני נזיקין, מקרקעין ונדל"ן.

בכל הקשור לדין פלילי, משרדנו עוסק בשלל תביעות ונושאים, למשל בעבירות אונס, וביניהן גם במעשה מגונה, שהגדרתו בחוק העונשין היא "מעשה לשם גירוי, סיפוק או ביזוי מיניים". כמובן שמדובר בעבירות מין, שלא בהסכמה, והעונש על עבירה זו יגדל ככל שסוג היחסים שבין הפוגע לנפגע מעידים על פוטנציאל רב של ניצול (כמו יחסי מרות, תלות, חינוך, עבודה, טיפול נפשי, טיפול סוציאלי ועוד…).

משרדנו מייצג אנשים רבים, אשר נקלעו במהלך חייהם לסיטואציות מורכבות, קשות ופוגעניות, ומייצג אותם בהליך המשפטי שהם מבקשים לבצע, כדי להביא לעשיית צדק, ולהוציא את האמת אל האור.

בכל הקשור לדין פלילי, מדובר בדרך כלל בסיפורים אישיים מאוד ורגישים מאוד, אשר דורשים טיפול מקצועי ומסור בכפפות של משי, אך מצד שני, נדרש לצורך כך טיפול משפטי הדוק ומסור, בידי עורך דין מנוסה שיידע להילחם עבור הלקוח שלו, להוביל את ההליך ולהביא לניצחון במשפט.

עם ניסיון מקצועי של מעל עשרים שנה, לקוחות מרוצים, ומגוון הצלחות וניצחונות – כאשר אתם נזקקים לשירותו של עורך דין מקצועי, אמין ומסור, בעל ידע רב והתנסות בשטח – פנו למשרד עורכי דין בטש רוטנברג, ותזכו ליחס אישי, ולהצלחה בתיק שלכם.

 

מה אתם צריכים וצריכות לדעת על מעשה מגונה

  • החוק הישראלי מגדיר מעשה מגונה כמעשה שנעשה לשם גירוי, סיפוק ו/או ביזוי מיניים באדם אחר. זה יכול להיחשב כעבירת מין אם זה נעשה מבלי לקבל את הסכמת האדם הבוגר.
  • מבחינה פיזית, המעשים שנחשבים למגונים הינם רבים ושונים, כך שהמכנה המשותף שלהם הוא כל נגיעה בכל דרך שהיא, הנעשית לשם הגירוי המיני של האדם המבצע, סיפוקו וכן הביזוי הנכלל בכך. הגדרה זו מכסה מגוון די רחב של מעשים, החל מנגיעה באיברים מוצנעים באדם השני ועד לפורקן מיני של אוננות.
  • עונשו של אדם שביצע את המעשה המגונה יכול להגיע עד שלוש שנות מאסר בפועל.
  • במידה והעבירה על המעשה המגונה מבוצעת בקטין או קטינה שמלאו להם ארבע עשרה שנים, במסגרת של ניצול יחסי תלות כלשהם – השגחה, חינוך, מרות במסגרות פורמליות או לא פורמליות שונות, הרי שהעונש הוא עד ארבע שנות מאסר בפועל.
  • במידה והעבירה התבצעה בהסכמתו של הקורבן בדרך מרמה וניצול תמימות, אם מדובר בקטינים שלא מלאו להם ארבע עשרה שנים ואפילו עם הסכימה לכך, או אם הקורבן לוקה בנפשו או בשכלו, הרי שהעונש מוחמר ל7 שנות מאסר.

מעשה מגונה בפומבי

צריכים סיוע משפטי וליווי מתחשב ומקצועי בהגשת תלונה בגין מעשה מגונה? אתם לא לבד. המודעות בישראל ובעולם כולו כלפי מטרידים מיניים ומעשים מגונים, תופסת תאוצה ומקבלת הבנה והכלה בצורה חזקה יותר מבעבר. אם עד כה התייחסו אל תלונות של נשים ונערות באופן מסויים, הרי שהיום אף אחד לא נשאר אדיש לזעקה של מישהי שעוברת ייסורים והשפלות בגלל זה. אם את או אתה עברתם או עוברים מעשים מגונים מאדם ולא משנה מה הנסיבות והרקע, אסור לכם לשתוק על זה. היכנסו לאתר ג'אסטיס ודרשו את הצדק המגיע לכם. אצלנו תוכלו לקבל שירות וליווי של עורכי דין מקצועיים ומתחשבים בנושאים אלו של הטרדות מיניות ומעשים מגונים.

מעשה מגונה בפומבי – שמים סוף לעבירות המין

אסור לתת לשתיקה לכבוש אתכם. אם נתקלתם בפעילות מינית כלפיכם שלא לרצונכם או הסכמתכם, חשוב מאוד שתקבלו ייעוץ וליווי מתאימים. עורכי דין לענייני נפגעי תקיפה מינית, הינם אנשים מתחשבים, מקצועיים שיודעים איך לגשת אל הנושא הרגיש ולתת לכן את כל העזרה שאתן צריכים. באתר ג'אסטיס תוכלו לקבל עזרה וסיוע בהפניה אל עורכי הדין המומחים בארץ לעניינים אלו.

מעשה מגונה בפומבי – מה זה ואיך מתמודדים עם זה?

בעולם של היום, אנו לצערנו שומעים כל העת סיפורים עגומים של תקיפות מיניות, הטרדות מיניות, וניצול מיני כזה או אחר. סיפורים שכאלה עשויים לצוץ בכל מקום, ובכל זמן – בידי אדם שנחשב לחבר, בידי מורה, מחנך, מנהל או כל גורם חינוכי אחר, בידי יועץ סוציאלי או מטפל פסיכולוגי, בידי כהן...

המשך קריאה
מה זה מעשה מגונה?

פעמים רבות מדי בחיינו אנו נתקלים במושג "מעשה מגונה", בחדשות, בעיתון, בפרשיות אקטואליות כאלה ואחרות שמביאות לפיצוץ תקשורתי אודות אדם ידוע שביצע מעשים אלה. כולנו יודעים לקשר את הביטוי לעבירות מין ולמשפט הפלילי – אך כמה אנחנו באמת יודעים על העבירה הפלילית הזו? כמה אנו מבינים את גודל השלכותיה ואת...

המשך קריאה

לייעוץ ראשוני עם צוות המומחים במשרדנו השאירו את הפרטים ונחזור אלכם בהקדם: