משרד עורכי דין בטש רוטנברג מעניק ייעוץ, ליווי וייצוג משפטי בכל ענף דיני המשפחה, הירושות והצוואות ומטפל בין היתר בנושאים שלהלן: 

 • הליכי גירושין
 • צוואות וירושות
 • הסכמי ממון 
 • אפוטרופסות וייפוי כח מתמשך
 • אלימות במשפחה

ניהול הליכי גישור בסכסוכי משפחה וירושה.

עורך דין לדיני משפחה

מה מיוחד בארץ בתחום דיני המשפחה?

תחום המשפחה הינו תחום רגיש במיוחד. בשל כך, נידונים הסכסוכים המשפטיים בבית דין מיוחד לענייני משפחה ולא בבית משפט אזרחי רגיל. לבית – הדין ישנן סמכויות מיוחדות שיאפשרו לו להביא את הסכסוך לפתרון בצורה יעילה יותר וכזו שתתאים לסיטואציה הרגישה.

הכלים המיוחדים של בית הדין לענייני משפחה הינם: ביצוע הדיון המשפטי בדלתיים סגורות, האפשרות לדון בתביעות ללא קשר לסכום של הסכסוך (בניגוד לבתי משפט אחרים, בהם הסכום מוגבל). כלי משמעותי נוסף בא לידי ביטוי בהליך הדיוני עצמו – הסמכות של בית הדין לסטות מדיני הראיות הנוהגים בבתי המשפט הרגילים.

לא כל סכסוך משפחתי מגיע לבית המשפט לענייני משפחה. בענייני נישואין וגירושין הזוג צריך לפנות לבתי הדין של העדה הדתית אליה הם משתייכים. כך למשל, יהודים תושבי המדינה, ינהלו את תהליך הנישואין או הגירושין בבית דין רבני. בענייני עבודה, גם אם הסכסוך הוא משפחתי, הדיונים מגיעים לבית הדין לעבודה ולא לבית הדין לענייני משפחה.

מהם תחומי העיסוק של עו"ד משפחה ?

עורך דין משפחה מתעסק במגוון רחב של תחומים הרלוונטיים לדינמיקות המשפחתיות השונות. הנושאים העיקרים בהם הוא עוסק הינם:

 • הסכמי ממון – זוגות מסוימים מחליטים עוד לפני החתונה לחתום על הסכם זה. כך, במידה והקשר ביניהם יסתיים בגירושין ופרידה, הרכוש של כל אחד מהצדדים יהיה מוגן והליך הגירושין יהיה פשוט יותר מבחינת הדיון המשפטי על חלוקת הממון.
 • ירושות וצוואות – מומלץ כי עורך דין משפחה מקצועי ילווה את תהליך כתיבת הצוואה, כדי שהיא תיעשה באופן הגון ומוצלח, כך שלא יפרצו מחלוקות בבוא העת לממש את הצוואה. במידה ולא נכתבה צוואה, היורשים נדרשים להגיש "צו ירושה" ועל פיו מתחלק ביניהם העיזבון של הנפטר.
 • מזונות – סכום המזונות לילדים יכול להיקבע בין בני הזוג וההחלטה צריכה להיות לטובת הילדים. במידה ואינם מסכימים על סכום, ניתן לפנות לבית המשפט והוא יכריע. בבית המשפט, עורך דין משפחה נאבק על קביעת גובה המזונות המשולמים לעיתים לילדים (עד גיל 18, או מעל גיל 18 אשר משרת בשירות חובה / שנת שירות / שירות לאומי) ולעיתים לאישה.
 • גישור – במידה ובני זוג רוצים לסיים קשר בצורה מכובדת, ויש ביניהם הסכמה על עיקרי הדברים, לעיתים עורך דין יכול לגשר בין השניים, וכך לחסוך זמן יקר ומשאבים רבים.
 • מינוי אפוטרופוס – בקשה למינוי אפוטרופוס מוגשת כאשר אדם אינו מסוגל לדאוג לרווחתו ולנהל את צרכיו האישיים, הרפואיים או הרכושיים. האפוטרופוס רשאי לקבל החלטות משפטיות בשם האדם אותו הוא מייצג. המינוי מבוצע על ידי צו מינוי של בית המשפט לענייני משפחה. עורך הדין יסייע רבות גם בהליך זה.

בנוסף, עורך הדין מכיר לעומק ועוסק גם בתחומים הבאים: אימוץ ילדים, נזיקין במשפחה, לשון הרע במשפחה, תביעת אבהות, פלילי במשפחה ועוד…

איך אדע לבחור עורכת דין לענייני משפחה שתתאים לי?

לכל עורך דין יש מספר תחומים בהם הוא מתמקצע. חשוב לוודא שעורך הדין שאתם מחפשים יהיה בקיא בתחום הספציפי אותו אתם מחפשים. בנוסף מומלץ גם שיתמצא תחומים נוספים הנושקים לתחום הרלוונטי. למשל – כדאי שעורך דין משפחה שעוסק בגירושין יהיה בקיא גם בתחום החוזים ובדיני מקרקעין וכך יוכל ללוות את הלקוח גם בעת מכירת הדירה.

חשוב לוודא שעורך הדין מעודכן בהלכות ובפסקים החדשים, כך שיכיר כל חומר משפטי שיוכל לסייע לכם. בנוסף, מומלץ שעורך הדין יהיה זמין וקרוב אליכם, כך שהפגישות לא יהפכו את סדר היום, וניתן לקבוע פגישה בקלות. עניין נוסף ומשמעותי הוא המחיר –מחיר יקר יותר לא בהכרח משקף עבודה מקצועית! בדקו את ההמלצות על עורך הדין ואל תמהרו לשלם את המחיר הגבוה ביותר.

הקריטריון הכי חשוב בענייני משפחה, הוא האנושיות והאכפתיות של עורך הדין. מצאו עורך דין שאתם מרגישים בנוח אתו, ושנוצרה בניכם הבנה הדדית. נושאים אלו הנידונים בבית דין, דורשים חמלה ואנושיות לצד מקצועיות וניסיון של עורך הדין.

במידה ואתם זקוקים לייעוץ משפטי, ייצוג משפטי או סיוע בהליכים נוספים, ואתם מחפשים עורך דין שילווה אותכם יד ביד בתהליך, פנו אלינו ונעניק לכם את השירות המתאים במחיר הוגן, בצורה מקצועית ובתחושה נעימה.

עורך דין לענייני משפחה

לפעמים קורה שצריך להזמין את שירותיו של עורך דין לענייני משפחה. יש המון סיבות לכך והמציאות הישראלית מספקת מגוון הזדמנויות להיפגש עם מקרים של חילוקי דעות סביב הנושאים המשפחתיים. עורך דין כזה צריך גם להיות מקצועי וגם להיות ער לעניינים הבוערים של המשפחה הספציפית בה הוא מטפל. אתם רוצים לכתוב הסכמי קדם נישואין בענייני ממון ועניינים אחרים בזוגיות, תצטרכו עורך דין המומחה לענייני משפחה. מעוניינים לפרק את הנישואין ומחפשים הסדרי ראייה? היכנסו לאתר betterlaw עורכי דין בטש רוטנברג ושות’, המקום לענייני חוק ומשפט, ותקראו בעצמכם על הנושא ואף תוכלו למצוא מגוון רחב של אנשי מקצוע בתחום.

באילו עניינים עורך דין לענייני משפחה מטפל

 • נישואין וגירושין – נישואין הן דבר מרגש ומשמח, אך למרבה הצער לא כל זוגיות מחזיקה מעמד. עורך דין לענייני גירושין, צריך לעמוד על כל העניינים הבוערים בין בני הזוג, ובמקרים רבים צריך לשמש כמגשר בין הצדדים. חשוב מאוד שהוא יהיה ער לנושא הילדים, ויחשוב על הדרך והפתרון האופטימליים על מנת שהם יעברו את התהליך בשלום.
 • צוואה וירושות – בין אם אתם רוצים לכתוב את הצוואה שלכם ובין אם אתם רוצים לדעת כיצד להתנהל במשפט עם בני המשפחה שלכם בנושא זה, חשוב שתשכירו עורך דין לענייני משפחה שמתמחה בצוואות וירושות. יש הרבה דינים וכללים בתחום הזה שיכולים להטות את הכף ולהשפיע על סכומים גדולים של כסף שיחולקו בצורה הגונה.
 • אפוטרופוס- מדובר על אדם שממונה להיות אחראי על אדם שאינו יכול לדאוג לצרכיו וענייניו בכוחות עצמו. במשפחה נורמטיבית, ההורים הם האפוטרופוסים הטבעיים על ילדיהם, אך בנושאים סבוכים ופחות נורמטיביים צריך התערבות של עורך דין משפחה שיפקח על עניין מינוי אפוטרופוס ראוי.

עורך דין לדיני משפחה – דואגים למשפחה שלכם

בכל נושא בענייני משפחה והדינים הקשורים לכך, חשוב שתתייעצו עם עורכי דין מומחים ומנוסים. אותם תוכלו למצוא דרך אתר betterlaw עורכי דין בטש רוטנברג ושות’, האתר המאגד בתוכו את כל הנושאים החשובים והחמים ביותר בעולם המשפט. כאן תוכלו למצוא שפע של מידע חיוני שיכול לסייע לכם להבין יותר איך הדברים כאן מתנהלים בבתי הדין בישראל ולמצות את מלוא הזכויות שלכם בכל אפיק.

חיוב גירושין במאיסות ברורה ופירוד ממושך | בית דין רבני

ב"ה   פסק דין דיין א' בפנינו תביעת גירושין של האישה וכן תביעתה לכתובה בסך 2,000,000 ש"ח, ותביעת נגד של הבעל לשלום בית. יצוין כי התובעת הודיעה לבית הדין יותר מפעם אחת במהלך הדיונים, שאם הבעל ייאות ליתן לה את גיטה לאלתר, היא תוותר על כתובתה. הבעל לא נענה להצעה זו בשעתו, ולכן ניתן פסק...

המשך קריאה
עורך דין ירושה מומלץ

סכסוכים סביב ירושה הם מצבים מורכבים במיוחד. בהתאם הטיפול בהם מחייב קודם כל בקיאות משפטית מעמיקה, ולא פחות חשוב, תשומת לב מלאה לכל פרט ופרט, נחישות וגם רגישות. בחלק לא מבוטל מהמקרים יש גבול דק בין פעולה חוקית שמובילה לצוואה מסוימת לבין פעולה לא חוקית, ולכן למיומנות של עורך הדין...

המשך קריאה
ביטול צו קיום צוואה

צוואה אמורה להסדיר באופן ברור, מעל לכל צל של ספק, את אופן חלוקת רכושו של אדם שהלך לעולמו. בדרך כלל זה אכן המצב, אבל יש גם מקרים שבהם הצוואה חשודה כלא אותנטית, כלומר ככזו שלא משקפת את רצונו האמיתי של הנפטר. הדרך למנוע מימוש צוואה פגומה שכבר ניתן עבורה צו...

המשך קריאה

לייעוץ ראשוני עם צוות המומחים במשרדנו השאירו את הפרטים ונחזור אלכם בהקדם: