משמורת משותפת

מהי משמורת משותפת

במסגרת גירושין ופרידה בין בני זוג, עולה הנושא של משמורת משותפת. בדרך כלל הורים בישראל נוטים ללכת לכיוון של משמורת חלקית או מלאה אצל האם, לרוב במקרים של ילדים קטנים. עם השנים עולה לתודעה הישראלית החשיבות של נוכחות שני ההורים בגידול הילד, על אף שהם כבר לא חיים ביחד. החוק הישראלי מתחשב ועוסק בדינים אלו ונותן מענה משפטי הולם במקרים בהם ההורים מעוניינים ללכת לכיוון של משמורות משותפות. באתר betterlaw עורכי דין בטש רוטנברג ושות’ אפשר לקבל עוד מידע חיוני בתחום משמורת מלאה, חלקית ומשותפת ולהתעדכן בכל מה שחשוב.

כמה דברים שכדאי להכיר על משמורת משותפת

  • ההסדר של משמורת משותפת הינו למעשה הסדר חוקתי שקובע כי להורים שעומדים בפני הליכי גירושין יש זכויות שוות בנוגע לגידול ילדיהם. אם עד עכשיו היינו רגילים להעדפה של השארת הילדים יותר אצל האם, הרי שהיום ישנה התחשבות בזכויות של האב וחשיבותו בגידול הילד.
  • כיוון שבזמן החיים ביחד חיי הילד מושפעים בצורה שווה הן מהאם והן מהאב, הרי שגם כעת לאחר הגירושין יחס זה צריך להישמר בשווה.
  • משמורת המוגדרת משותפת, משפיעה לא רק על זמני השהייה של שני ההורים בצורה שווה על ילדיהם, אלא גם מעניקה להם תוקף לקחת חלק משמעותי בקבלת ההחלטות הנוגעות לחיי הילד. מדובר בצעד שנועד לתת להם אחריות שווה ומשותפת לאורך גידול הילד.
  • על מנת שמשמורת משותפת תצליח להפיק את המיטב עבור הילד וגם עבור ההורים, הרי שבני הזוג חייבים לשתף פעולה עד כמה שניתן ולאפשר לתהליך להצליח בלי שום מלחמות והפרעות. קבלת ההחלטות צריכה להיות ולהישאר הדדית ורגועה עד כמה שניתן מבלי לערב אמוציות וסערות רגשות. לכן, במקרים של בגידה והפרה של אמון בין בני הזוג, באופן שהשאירו משקעים כבדים על היחס ביניהם, לא בטוח שמשמורת משותפת תישא פרי.

דואגים למשמורת ילדים שוויונית עבור ההורים

אף על פי שעד שמשמורות משותפות יהיו מעוגנות בחוק בצורה מלאה יש עוד הרבה זמן, הרי שעד אז ניתן להסתייע בעורך דין מקצועי ומנוסה דרך האתר betterlaw עורכי דין בטש רוטנברג ושות’ על מנת ללוות את התהליך בצורה אידאלית. באתר הזה תוכלו לקבל סיוע וכלים משפטיים יוצאים מן הכלל שיעשירו אתכם בכל הנוגע לעולם החוק והמשפט הישראלי.

למאמרים נוספים באותו תחום

מגשר גירושין

מגשר גירושין מומלץ מגשר גירושין יכול לעזור לאנשים ולזוגות רבים למצוא את דרך הפשרה והיישוב במסגרת תסבוכת הגירושין. גישור גירושין זוהי השיטה הטובה והמועדפת לצורך ניהול משא ומתן עם תנאים ודרישות ללא צורך בפניה אל בית המשפט ויכול אף להשתלם מבחינה פיננסית וכספית לשני הצדדים. תהליך הגישור נחשב למהיר יותר מאשר...

המשך קריאה
בית המשפט לענייני משפחה

בית משפט לענייני משפחה הוא בית משפט מיוחד שנועד לטפל בבעיות משפטיות הנובעות מיחסי משפחה. בית המשפט לענייני משפחה בדרך כלל מוסמך לדון באיחוד של כמה סוגי משפט העוסקים בבעיות משפחתיות כגון כספים, חוזים, וזכויות. בית המשפט לענייני משפחה פועל על פי הליכים פחות מוקפדים מאשר בתי משפט אזרחיים או פליליים...

המשך קריאה