גישור

גישור לפני גירושין

גישור הוא הליך משפטי במהלכו מנסים ללבן עניינים לא פתורים בין בני זוג, בני משפחה, שותפים עסקיים או אנשים שונים שיש ביניהם מחלוקת עם השלכות כספיות או בעלות תוקף משפטי חוקי. מדובר בשיטה שנועדה ליישוב מחלוקות וקונפליקטים עוד לפני שמגיעים לערכאת בית המשפט. במהלך הגישור מתבררים כל העניינים שעומדים על הפרק ומגיעים לפשרות בדרך של כבוד, הבנה, הדברות והסכמה בין כל הצדדים שלוקחים חלק בסכסוך. באתר betterlaw עורכי דין בטש רוטנברג ושות’ תוכלו לקרוא עוד מידע רב בנושא גישור וכן על המון נושאים הלקוחים מעולם המשפט, דינים, זכויות אזרחיות ועריכת דין.

מה כולל הליך גישור

  • הגישור הינו ההליך המתאים לכל מי שמעורב בצד כזה או אחר בתוך סכסוך משפטי אך מעדיף לא לבוא למשפט בצורה ישירה ופזיזה, וכן בכדי להימנע מביורוקרטיה והוצאות רבות שכרוכות בניהול ההליכים במסגרת הפניה אל בית המשפט.
  • כל המעורים בנושא צריכים להסכים על מגשר, שתפקידו ללבן את העניינים ולנהל את השיח בין כולם.
  • יש כל מני סוגים של גישור. בגישור עסקי, למשל, מתדיינים בענייני סכסוכים במסגרת העסק שעולים בין שותפים או לחלופין בין מתחרים בשוק בעלי אינטרסים מנוגדים.
  • מגשר בנושאי גירושין, לעומת זאת, נוגע בכל העניינים שבין בני זוג ומשפחותיהם עוד בטרם יתחילו הליך גירושין פורמלי בדרך לפרידה.
  • מגשרים בין שכנים יהיו אחראים על יישוב סכסוכים רבים שנובעים מעצם חיי השכנות בין דיירים, כגון סכסוכים בעניין רעש, קרקע ועוד.
  • מגשר בענייני ירושה – הרבה פעמים נופלות מחלוקות בנוגע לאופי חלוקת ההון מהירושה שהותיר אחריו הנפטר בין ילדיו וקרוביו. המגשר לומד לעומק את הסיטואציה ומביא לפשרה כך שכל אחד מהצדדים יזכה בחלקו באופן שיתאים לרצונו של הנפטר.

מגשרים מומלצים שמגשרים על כל הפערים בשבילכם

על מנת לצלוח סיטואציה בה מתגלעים חילוקי דעות קשים שיכולים להוביל לדין ומשפט, עדיף לקרוא על כך כמה שיותר באתר שלנו, betterlaw עורכי דין בטש רוטנברג ושות’, המאגד בתוכו חומר רב ומידע חיוני בנושאים רבים של משפט ועריכת דין. אם אתם מחפשים עוד בנוגע לתהליכי גישור, עבודתם של המגשרים ובאיזה עוד מצבים עושים את התהליך הזה, תוכלו למצוא אצלנו בקלות.

גישור גירושין

גישור גירושין הינו תהליך בו מנוהל שיח בין בני זוג שעומדים בפני גירושין יחד עם המגשר שלהם, וכל אחד מהם מביא את דעתו ועמדתו בנוגע לפרידה הקרובה. שניהם צריכים להגיע אל החלטה יחד, כזו שתאפשר לשניהם להגיע לסיום הקשר באופן מיטבי ולאפשר לילדים את המסגרת הטובה ביותר לאחר תהליך פירוק הזוגיות. תפקידו העיקרי של המגשר, הינה לעזור להם להגדיר היטב את כל צרכיהם, את הצעדים שהם צריכים לנקוט, את נקודת המבט המקצועית שלו בנוגע לעתידם בנפרד ועוד. באתר betterlaw עורכי דין בטש רוטנברג ושות’ תוכלו לקרוא עוד על מגשרי גירושין וכל המידע המשפטי הרלוונטי לתחום.

גישור גירושין – כל מה שצריך לדעת על זה

  • תהליך גישור גירושין הינו חיוני ביותר העומד בפני זוגות שמגיעים להחלטה להיפרד. במקום להתגרש בצורה קרה ולא מכבדת, צעד שעלול להוביל לתהליכים פזיזים שאינם מתחשבים בעתידם של כל אחד מהם ובמיוחד מעתיד הילדים, אפשר לעשות את התהליך בצורה חכמה יותר שתתחשב בכל המעורבים.
  • לתהליך גישור זה יש יתרונות מעולים רבים ובריאים לכל הצדדים. ראשית, מתנהל כאן שיח מכבד, בוגר ואחראי של שני הצדדים על עתידם ועתיד ילדיהם, חושבים יחד על כל הנקודות הרגישות שעולות על הפרק, ואפילו העלויות של התהליך הזה נמוכות יותר מאשר פניה סטנדרטית לדיון משפטי קר ומנוכר.
  • יש לבחור מגשר מומחה לענייני משפחה וגירושין, כיוון שיש הרבה מאוד סוגים של גישור וכל אחד מהם מתמחה בתחום הספציפי לו.
  • ברור שלא קיימת חובה להסכים לכל הצעה שעולה במסגרת הגישור. היום הפסיקה מתחשבת בצורה שוויונית לשני הצדדים. לכן חשוב לברר מהי עמדתו של המגשר בנוגע לפסיקות העדכניות של החוק כך שכל הצדדים יצאו מרוצים עד כמה שניתן.

הליך גישור גירושין – כל המידע המשפטי במקום אחד

יש עוד הרבה מה לכתוב בנושא גישור שאי אפשר להעלות על הכתב את הכל במאמר אחד. אם אתם עומדים לפני מסכת גירושין, חשוב שתכירו בעצמכם היטב את כל הזכויות שלכם, המידע המשפטי והנקודות החשובות שיש לתת עליהם את הדעת. בחרו מגשר טוב וקראו עוד על התחום דרך אתר betterlaw עורכי דין בטש רוטנברג ושות’ – מקור מידע עצום בנושאי משפט ודין.

משמורת משותפת

מהי משמורת משותפת במסגרת גירושין ופרידה בין בני זוג, עולה הנושא של משמורת משותפת. בדרך כלל הורים בישראל נוטים ללכת לכיוון של משמורת חלקית או מלאה אצל האם, לרוב במקרים של ילדים קטנים. עם השנים עולה לתודעה הישראלית החשיבות של נוכחות שני ההורים בגידול הילד, על אף שהם כבר לא חיים...

המשך קריאה
מגשר גירושין

מגשר גירושין מומלץ מגשר גירושין יכול לעזור לאנשים ולזוגות רבים למצוא את דרך הפשרה והיישוב במסגרת תסבוכת הגירושין. גישור גירושין זוהי השיטה הטובה והמועדפת לצורך ניהול משא ומתן עם תנאים ודרישות ללא צורך בפניה אל בית המשפט ויכול אף להשתלם מבחינה פיננסית וכספית לשני הצדדים. תהליך הגישור נחשב למהיר יותר מאשר...

המשך קריאה
בית המשפט לענייני משפחה

בית משפט לענייני משפחה הוא בית משפט מיוחד שנועד לטפל בבעיות משפטיות הנובעות מיחסי משפחה. בית המשפט לענייני משפחה בדרך כלל מוסמך לדון באיחוד של כמה סוגי משפט העוסקים בבעיות משפחתיות כגון כספים, חוזים, וזכויות. בית המשפט לענייני משפחה פועל על פי הליכים פחות מוקפדים מאשר בתי משפט אזרחיים או פליליים...

המשך קריאה

לייעוץ ראשוני עם צוות המומחים במשרדנו השאירו את הפרטים ונחזור אלכם בהקדם: